meryem teyze hac sevinci

meryem teyze.jpg
64 yaşında olan Meryem Altıntaş’ın yıllardır hac’ca gitmek istemesine rağmen 34 yaşındaki engelli çocuğuna bakmak zorunda olduğu için hac’ a gitme fırsatı hiç olmamış. Yıllarca hac ve umre hasreti çeken Meryem Altıntaş’ın hac ve umre ibadetini yerine getirebilmesi için Konya Ereğli kaymakamı Şakir ERDEN ve Osman TEZCAN ( Aile Ve Sosyal Politikalar müdürü.) Meryem Altıntaş’a yardımcı olarak hac ibadetini yerine getirmesine yardımcı oldular. Hac ibadetini yerine getirip yurda dönen Meryem Altıntaş kendisine yardımcı olan Kaymakam Şakir Erden ve Osman Tezcan’a Mekke’den getirdiği mantıyı ikram etti.

Meryem Altıntaş kaymakamlığa giderek hacca gitmek istediğini ve engelli çocuğunun bakımıyla ilgili olarak Kaymakam Erden’den yardım istedi. Altıntaş’ı hac öncesinde ziyaret eden Şakir Erden ve Osman Tezcan engelli oğluna hac süresi boyunca Çumra erkek bakım evinde bakılıp tüm ihtiyaçlarının karşılanacağını söyledi. Hac ibadetini yerine getirip yurda dönen Altıntaş Ereğli kaymakamı Şakir Erden ile Aile Ve Sosyal Politikalar müdürü Osman Tezcan’ı evine davet ederek Mekke’den getirdiği mantıyı ikram etti.

Meryem Altıntaş yıllardır en çok istediği şeyin hac ibadetini getirmek olduğunu altı yıldır bunun için uğraş verdiğini ancak engelli oğluna kimsenin bakmaya yanaşmadığı için gidemediğini belirtti, Kaymakam Şakir Erden ve Osman Tezcan’a teşekkürlerini sunmak için kendilerine Mekke’den getirdiğim mantıyı ikram ediyorum, ALLAH onlardan razı olsun diyerek sözlerini tamamladı, bu konuşma esnasında Meryem Altıntaş’ın göz yaşlarını tutamadığı da gözlerden kaçmadı.

Aile ve Sosyal Politikalar Ereğli ilçesi müdürü Tezcan ; Meryem hanımın kaymakam beye konuyla bilgi vermesinden hemen sonra kaymakam Şakir Erden ile beraber düşünerek Meryem hanımın 34 yaşındaki engelli oğlu Mehmet Altıntaş’ın Cumra erkek bakım evinde bakılarak ihtiyaçlarının karşılanabileceği kanaatine vardık ve Cumra erkek bakım evine gönderdik Meryem hanımın yaklaşık 30 günlük hac ibadeti boyunca orada kendisine bakıldı. Meryem hanım ise teşekkür etmek için bize mantı ikram ediyor kendisine teşekkür ediyorum diyerek sözlerini sonlandırdı.

Ereğli kaymakamı Şakir erden yaptığı açıklamalarda şu şekilde ; Meryem teyzemizim durumunu öğrendikten sonra kendisine yardımcı olarak hacca gönderdik. Bizde Meryem teyzemizin oğluna sahip çıkarak Cumra’ ya gönderdik. Teyzemizin hac ibadetini yerine getirdikten sonra bize kutsal topraklardan getirdiği mantıyı evinde ikram etmesi bizi çok mutlu etti, ayrıca kendisine yardımcı olabilmek bizi daha fazla mutlu etti diyerek sözlerini bitirdi.

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square