• Kuşkaya Ferit

Türk Hacılar Dönüyor


Türk hacılar kurban bayramının bitimi, sekiz ekim tarihiyle beraber yurda dönmeye başladı. Öncelikle tüm hacılarımıza hayırlı olmasını dilerim, sekiz ekim ile başlayan dönüşler otuz aralığa kadar sürecek, şu ana kadar dönen Türk hacıların 35 bin civarı olduğu düşünülüyor. Diyanetin açıklamalarına göre, 17 bin hacının Medine ve 45 bin civarında Türk hacının da Mekke'de olduğunu belirtilmiştir, hacılarımızın belirli periyotlar ile 30 Aralığa kadar tamamının yurda dönmüş olacağı belirtildi.

Hacılar gözyaşlarıyla dönüyorlar

Hac ibadetlerini tamamlayarak ülkemize dönen hacıları, Atatürk hava limanında akrabaları tarafından büyük bir coşku ve heyecanla karşılandı, hacıların bir çoğunun göz yaşlarına hakim olmadıkları görüldü, duygusal anlar yaşandı. Ankara'da da yaşananlar farklı değil di bir hayli duygusal anlar yaşandı.Yurda dönen genç yaşda hac ibadetini yerine getiren hacılar ise genç yaşta hac ibadetlerini yerine getirdikleri için çok mutlu olduklarını belirttiler. Ayrıca hac ibadetlerini yerine getirmek için kutsal topraklara giden vatandaşlarımızdan 29 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

#photo

118 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Sultanbeyli Umre

Sultanbeyli İstanbul Anadolu yakasında 309 bin nüfuslu İstanbul ilçesidir (2015 nüfus sayımına göre) . Sultanbeyli'de umre ve hac ibadeti yapmak isteyen vatandaşlar genellikle Avrupa yakasına geçmek