Hatay Şehir Rehberi

Hatay şehir rehberi-haty uçak bileti

Bir kent hayal edin her tarafını farklı tarihlerin, farklı uygarlıkların, farklı dinlerin hikayeleri sarmış. Şehirde yaşayan birçok farklı etnik gurubun olması Hatay mutfağını eşsiz lezzetlerle donatmış. Acılı İskenderun döneri, bayat ekmek ve farklı baharatlarla yapılan Muhammara, tahin yoğurt patlıcanın birleşiminden oluşan Leziz Mütebbel, acı ama bir okadar da lezzetli biberli ekmek, tadına doyulmayacak kağıt kebabı, ıspanak sevmeyene bile ıspanak yedirir denilen ıspanaklı borani, pul biber kekik kaya tuzu ile güneşte kurutularak yapılan ayrı bir lezzete sahip Sürk Peyniri, tatlı olarak künefeye değinmemek olmaz tabi ki künefeyi bir de doğduğu yerde Hatay da yemek bir başka keyif. Bu güzel lezzetleri tadarken okunan ezan ardından çalan çanları duyarsanız şaşırmayın çünkü burası farklı halkların, farklı kültürlerin, farklı dinlerin, birbiri ile bağdaştığı mitolojik şehir Hatay. Ulaşım için kara yolu tercih edilirse çok zahmetli ve yorucu bir yolculuk olacaktır. Bu nedenle Hatay’a hava yolu ile ulaşımı tercih edip Hatay uçak bileti alıp rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. Günü birlik veya kısa süreli tatil planınınız var ise Bu kısa tatili yolda geçirmek ve o yol yorgunluğu ile Hatayı gezmek oldukça zor olacaktır. Tatilde zamanınızı en verimli şekilde kullanabilmek için tatil tarihinizden birkaç ay önce Hatay ucuza uçak bileti alarak hem hataya uygun fiyatlı uçak bileti almış olursunuz, hem de

rahat bir yolculuk sağlarsınız. Hatay hava limanından hemen hemen her bölgeye servisler aracılığı ile rahatlıkla gidebilirsiniz. Ucuz uçak bileti almak için sadık turizm ile iletişime geçerek en uygun fiyat garantisi ile Hatay uçak biletinizi alabilirsiniz. Hatay ilimizde gezilecek yerlerden birkaç tanesi.

Dünyanın en uzun sahillerinden biri olan Samandağ Sahili, Affan mahallesinde bulunan farklı tarihi dokusu ile Affan Kahvesi,  alış veriş yapabileceğiniz içerisinde kuyumcular ve hediyelik eşya dükkanlarının olduğu Uzun Çarşı, dünyanın sayılı müzelerinden birisi olan Hatay Arkeoloji Müzesi, halk arasında ana kilise de denen Ortodoks kilisesi Aziz Pavlus, dünyanın ilk Katolik kilisesi Pierre Kilisesi, 480 metre yüksekliğe sahip Samandağ ile Hatay arasında bulunan inşası milattan sonra 6. Yüzyıllara dayan Aziz Simon Manastırı, daha önceden pagan tapınağı ve kilise olarak kullanılan restore edilerek camiye çevrilen Habibi Neccar Camisi gezilecek onca yerden birkaçıdır. Daha detaylı bilgi ve Hatay uçak bileti almak için bizimle iletişime geçebilirsini, Hatay telefon ile uçak bileti.

hatay anadolujet uçak bileti
hatay ucuz uçak bileti
hatay uygun uçak bileti
istanbul hatay uçak bileti
sabiha gökçen hatay uçak bileti
hatay bilet
sultanbeyli hatay uçak bileti
hatay uçak
kurtköy hatay uçak bileti