Diyarbakır Şehir Rehberi

diyarbakır anadolujet uçak bileti

Diyarbakır, tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir şehir. Mezopotamya ile Anadolu medeniyetlerinin geçiş bölgesinde olan bu şehrin geçmişi 9 bin yıl öncesine dayanmaktadır. Bir dönem Romalıların, Bizanslıların ve daha sonra Osmanlının egemenliğini sürdürdüğü şehir, günümüzde hala o döneme ait izleri taşıyor. 9 bin yıldır yaşamın hiç kesintiye uğramadığı ender kentlerden biri olan ve dört bir yanı tarih kokan bu şehirde mutlaka görmeniz gerekmektedir. Sadık truzim ile uygun uçak bilet fiyatlarından yararlanarak çok rahat ve hızlı bir şekilde tatilinizi ve gezinizi yapabilirsiniz.

Diyarbakır Surları, Hasan Paşa Hanı, Hevsel Bahçeleri, Kervansaray, Sülüklü Han, Ulu Camii, Asur Kalesi, Meryem Ana Kilisesi, Çayönü Buluntuları, On Gözlü Köprü gibi gezilevek ve görülecek yerleri vardır. Bu sizin tatil için ekonomik bir seçim olacaktır. Yaz ayları çok fazla sıcak olacağı için Sonbahar veya İlkbahar aylarında seyahat etmenizi tavsiye ederiz.   Yaz ayları aşırı derece sıcaktır ve sizin klimasız ortamda kalmanız durumunda sağlık sorunlarınız oluşabilir bu yüzden tavsiye ettiğimiz  günlerde gitmenizi tavsiye ediyoruz. Toplu taşıma araçları ile sehir merkezinize ulaşım sağlayabilir veya araç kiralayarak gezinizi daha kolay hala getirebilirsiniz.

Her şehirde olduğu gibi sizde bir tur kiralayarak gezilecek yerleri bir grup halinde yapabilirsiniz. Ancak Diyarbakır'ın enfes yemekleri ve mutfağı düşünüldüğünde bol bol bunlardan yemeniz gerektiğini söylemeliyiz. İster gelmeden önce yani seyahata başlamadan önce rezervasyon yapabilirsiniz biz bu işlemi tavsiye etmekteyiz. . Yaz ayları çok sıcak demiştik o yuzden tatil planlamalarınızı buna istanden yapılmasını tavsiye ederiz sizleri. Sonrasında herhangi sağlık sorunu yaşamanızı istememekteyiz. Kebaplarıyla meşhur olan ilimiz birden fazla kebap çeşitleri olmakla beraber hepsinin tadina bakmanızı tavsiye etmeyiz. Tatlılardan da yemeyi atlamamalısınız.

diyarbakır uçak
diyarbakır uygun uçak bileti
diyarbakır ucuz uçak bileti
istanbul diyarbakır uçak bileti
diyarbakır bilet
diyarbakır  gaziantep uçak bileti
kurtköy diyarbakır uçak bileti
sabiha gökçen diyarbakır uçak bileti